Džeko strijelac u porazu Rome od Barcelone, slavlje Liverpoola

Fudbaleri Barcelone pobijedili su sinoć na svom terenu Romu sa 4:1, u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka, a Liverpool je na Anfieldu uvjerljivo pobijedio Manchester City 3:0 načinivši veliki korak prema plasmanu u polufinale.

Barcelona je povela u 38. minutu auogolom kapitena Rome Danielea de Rossija, a vodstvo je udvostručio ponovo igrač Rome, Kostas Manolas autogolom u 55. minutu. Treći gol za španski tim postigao je Gerard Pique u 59. minutu, a gol za Romu postigao je bh. reprezentativac Edin Džeko u 80. minutu. Konačan rezultat postavio je Luis Suarezu 87. minutu.

Revanš utakmica na programu je u utorak 10. aprila u Rimu.

Golove za “Redse” postigli su Mohamed Salah u 12., Oxlade-Chamberlain devet minuta kasnije fantastičnim udarcem sa 20-ak metara, a potpuno ludilo na ‘Anfieldu’ izazvao je Sadio Mane koji je u 31. minuti zabio za velikih 3:0.

U nastavku susreta City je zaigrao bolje, ali nije uspio ublažiti poraz i momčad Pepea Guardiole će u uzvratu 10. aprila na Etihadu imati težak zadatak kako bi nadoknadila tri gola zaostatka.