Evropska liga: Atletico Madrid – Arsenal

Večeras se igraju revanš susreti polufinala UEFA Evropske lige. Atletiko Madrid (Atletico Madrid) dočekuje londonski Arsenal, dok će Salzburg ugostiti ekipu Marseja (Olympique Marseille).

Iako su gotovo cijelu utakmicu u Londonu odigrali sa igračem manje, fudbaleri Atletika iz Madrida uspjeli su na kraju izvući pozitivnih 1:1 protiv Arsenala, pa se sada s pravom nadaju da pred svojim navijačima mogu potvrditi treće finale Evropske lige.

Aleksandre Lakazet (Alexandre Lacazette) je doveo Arsenal u vodstvo u 61. minuti, a izjednačenje Atletiku i važan gol u gostima donio je Antoan Grizman (Antoine Griezmann) u 82. minuti.

Revanš između Atletiko Madrida i Arsenala pratite u direktnom prijenosu na BHT1 od 21:00.

U drugom polufinalnom duelu fudbaleri Marseja će u Austriji braniti 2:0 iz prve utakmice protiv Salzburga. Francuzi su domaćim trijumfom prije sedam dana napravili veliki korak prema finalu Evropske lige koje će se igrati 16. maja u Lionu (Lyon).