Odlični rezultati goraždanskih karatista

Na 13. Federalnom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore –U21 koje je održano proteklog vikenda, goraždanaski karatisti ostvarili su odlične rezultate. Članovi karate kluba Holiday osvojili su jednu zlatnu i tri bronzane medalje.

Mladi karatisti Holideya s pravom su ponosni na uspjeh postignut na 13. Federalnom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore U 21. U kategoriji borbe juniori -68 kg Emrah Dragolj osvojio je zlatnu medalju, sa dvije bronzane u kategorijama borbe juniori -76 kg i borbe mlađi seniori -84 kg okitio se Tarik Rišljanin, a bronzanu medalju osvojila je i njihova klupska kolegica Azra Šogolj u kategoriji borbe mlađe seniorke -55 kg.

Rezultati ostvareni na federalnom prvenstvu značajan su podstrek za mlade sportiste pred kojima su nova takmičenja koja predstavljaju veliki izazov.

Svoje predstavnike na Federalnom prvenstvu imao je i Karate klub Goražde. U juniorskoj konkurenciji u kategoriji + 76 kg zlatnu medalju osvojio je Aldin Mićivoda.