RK Gračanica prejaka za MRK Goražde

RukometašI Gračanice upisali su uvjerljivu pobjedu na otvaranju nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine. Večeras su Gračanlije na domaćem terenu savladali ekipu RK Goražde sa uvjerljivih 37:20.

Sve je bilo jasno od prve minute susreta, od prvog napada. Domaćini su imali konstantno vodstvo koje je, kako je utakmica odmicala, samo raslo.

Na poluvremenu je pitanje pobjednika već bilo riješeno jer su domaćini imali velikih plus jedanaest, kod rezultata 17:6. Do kraja susreta bez večih problema, ekipa Damira Doborca uspjela je povečati svoju prednost, za konačnih 37:20.

U ekipi Gračanice su se u strijelce upisali svi igrači koji su bili u zapisniku, osim golmana naravno. Najefikasniji je bio Džinović sa 6 golova. Golmani su bili posebna priča. Fenomenalan je na golu bio Bosić koji je u prvom dijelu upisao nestvarnih 16 odbrana. U drugom dijelu među stativama domaće ekipe je bio novopridošli Pejčinović koji je ostvario 8 odbrana.

Razlika je vjerovatno mogla biti i veća da su domaćini igrali punim gasom svih 60 minuta susreta.

Kod gostiju je najefikasniji bio Jamak sa 6 golova dok je golman Bečić imao 9 odbrana.