Rukomet:Goraždani izgubili od Slobode

Nakon poraza u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, rukometaši Slobode su na domaćem terenu upisali prvu pobjedu u ovogodišnjem izdanju najelitnijeg rukometnog takmičenja u BiH. U Mejdanu je gostovala ekipa RK Goražde, a nakon šezdeset minuta uspješniji su bili domaćini rezultatom 37:21.

Gosti su se odlično držali u prvom dijelu susreta. Goraždani su  do sredine prvog dijela susreta bili  ravnopravan protivnik, a nakon 5:7 u 16. minuti, domaćini serijom 7:0 odlaze na plus pet golova prednosti. Do kraja prvog dijela domaćini su održavali rezultatsku prednost, a na pauzu se odlazi kod rezultata 17:9.

U nastavku su domaći rukometaši prednost očuvali bez večih problema, a gosti iz Goražda na kraju su ispraceni sa 37 golova u mreži. Na kraju ubjedljiva pobjeda Slobode sa visokih plus šesnaest golova prednosti. Konačan rezultat susreta glasio je 37:21.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Hamzić Arnad sa šest te Kadić Davor sa pet postignutih pogodaka.

Na drugoj strani Bukva Ajdin postigao je osam pogodaka, Delić Damir dodao je tri manje.