GACKO LIDER, GORAŽDU SAMO SET

Gacko ne zna za poraz ni nakon devetog kola, a one su večeras savladale Goražde, rezultatom 3:1, te zaposjele na vrh tabele, nakon 9. kola Premijer lige BiH.

Od prvom seta ekipa Saše Slijepčevića imala je potpunu kontrolu igre, pa su riješile taj dio igre u svoju korist sa 25:20.

U drugom setu viđena je još ubjedljivija igra Gačanki, pa su to dobile sa devet poena razlike. Treći set gošće su pokazale zašto su u samom vrhu, pa su smanjile rezultat. Ipak, Hercegovke u četvrtom setu, pokazuju da su ipak kvalitetnija ekipa, pa dolaze do pobjede i liderske pozicije, a one su deklasirale gošće prepustivši im samo 10 poena u posljednjem dijelu igre.

Gacko je pokazalo najvišu u dosadašnjem dijelu sezone, uz Goražde i Slobodu.

Svakako, uz dva do tri pojačanja, u mini ligi, biće rame uz rame sa BL Volejom i Bimal Jedinstvom.