Karate specijalcima iz Goražda 15 medalja na prvenstvu u Sarajevu, medju njima i tri zlata

Karate klub “Specijal” iz Goražde je na devetom prvenstvu Kantona Sarajevo na kojem je učešća uzelo oko 400 takmičara iz 20 klubova, osvojio čak 15 medalja. Zlatne medalje i titulu prvaka Sarajeva osvojili su Sara i Amar Hukara i Naida Suljević. Srebrne medalje i titulu viceprvaka Kantona Sarajevo osvojili su Sanjin i Naida Hukara, Fatima Herić, Amar Omerović, Ermin Čolak, Adelisa Karahodža i Ilvana Drljević dok su bronzane medalje otišle u ruke Nijazu Andeliću, Tariku Tahiroviću, Tariku Fejziću, Ademu Pinju i Dinu Keškiću. Sve medalje su osvojene  u pojedinačnoj disciplini kumite.

“Nakon velike pauze zbog pandemije COVID – 19 Karate klub Specijal vratio se sa svojom prvom ekipom i ostvarili smo fantastične rezultate, ako uzmemo u obzir da naši takmičari nisu nastupali na turnirima gotovo šest mjeseci. Već naredne sedmice okrećemo  se novim izazovima i pripremama za predstojeća takmičenja”, saopćili su iz ovog kluba.