Goražde trijumfovalo nad Željezničarom

Nogometaši Željezničara doživjeli su poraz danas u Jablanici od drugoligaša Goražda, a konačan rezultat ovog prijateljskog susreta u sklopu priprema za drugi dio sezone bio je 2:0.

Plavi su nešto bolje otvorili meč i preko Vučenovića imali dvije šanse u sedmoj i desetoj minuti, no nije bilo promjene rezultata, da bi u 18. minuti Goražde došlo do prednosti.

Strijelac gola za tim koji igra u Prvoj ligi Federacije BiH bio je Džuderija, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, iako su Plavi pokušali doći do poravnanja.

Rezervista Fatai je dva puta pokušao pogoditi za poravnanje u drugom poluvremenu, no nije bio precizan, a u 70. minuti Goražde s bijele tačke postiže drugi gol. Strijelac je bio Karić.

Nakon toga je Željezničar svim silama krenuo u napad kako bi barem ublažio poraz, aktivan je bio Ćerimagić, no rezultat je ostao isti i Plavi su doživjeli neugodan poraz koji će svakako prodrmati ekipu pred nastavak priprema.