Plej-of za Svjetsko prvenstvo: Ukrajina pobijedila Škotsku i izborila finale protiv Velsa

Fudbalska reprezentacija Ukrajine u utakmici polufinala plej-ofa za Svjetsko prvenstvo 2022. godine sinoć je na Hampden Parku u Glazgovu savladala selekciju Škotske rezultatom 3:1 i plasirala se u finale.

Golove za Ukrajince su postigli Andri Jarmolenko u 33, Roman Jaremčuk u 49. i Artem Dovbik u petoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena. Jedini strijelac za reprezentaciju Škotske bio je Kolum Mekgregor u 79. minuti.

Utakmica polufinala plej-ofa za Svjetsko prvenstvo zbog ruske invazije je prolongirana s marta za juni. Reprezentacija Ukrajine će u finalu 5. juna igrati u Kardifu protiv Velsa, koji je ranije izbacio Austriju pobijedivši sa 2:1. Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine održat će se od 21. novembra do 18. decembra.