Džumhur danas protiv Gulbisa za treće kolo Wimbledona

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur danas će u drugom kolu Grand Slam turnira u Vimbldonu (Wimbledon) igrati protiv 138. igrača svijeta, Ernestsa Gulbisa iz Latvije.

Džumhur je bez problema savladao prvu prepreku na Vimbldonu, nakon samo sat i po igre eliminisao je Nijemca Maksimilijana (Maximilian) Marterera sa 3:0 u setovima (6:3, 6:2, 6:4).

Uoči nastupa na terenima kultnog Vimbldona, Damir Džumhur je osvojio turnir u turskoj Antaliji, nakon čega je ostvario renking karijere i sada zauzima 23. mjesto na ATP listi.

Bio je to prvi Džumhurov trijumf na travnatoj podlozi gdje ranije nije bilježio zapažene rezultate.

Nastavak sjajnog pobjedničkog niza Džumhur će tražiti protiv Latvijca Ernestsa Gulbisa, tenisera s kojim se do sada nije susretao na ATP touru.

Gulbis je na startu turnira u iscrpljujućem troiposatnom meču poslije pet setova savladao domaćeg predstavnika Džeja Klarka (Jay Clarke).

Pobjednik duela Džumhur – Gulbis ide na boljeg iz meča u kojem igraju Amerikanac Tejlor Fric (Taylor Fritz) i treći reket svijeta Aleksander (Alexander) Zverev iz Njemačke.