Džumhur danas protiv Wawrinke u četvrtfinalu ATP turnira

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (28. ATP) danas će u četvrtfinalu ATP turnira u ruskom Sankt Peterburgu igrati protiv trostrukog osvajača Grand Slama Stena Vavrinke (Stan Wawrinka) iz Švicarske. Džumhur na ovom turniru brani naslov koji je osvojio prošle godine.
Džumhur je jučer u osmini finala savladao Argentinca Gvida Pelju (Guido Pella) sa 2:0 (6:4, 6:4), dok je nekadašnji treći reket svijeta, a sada 88. igrač na ATP listi Vavrinka plasman u četvrtfinale izborio poslije dva taj-brejka u dvoboju sa Rusom Karenom Hačanovim (Khachanov).
Ovo će biti drugi međusobni duel Džumhura i Vavrinke, a naš teniser je slavio 7:6, 6:3 na turniru u Dubaiju prošle godine.
Meč između Damira Džumhura i Stena Vavrinke na rasporedu je u 15 sati na centralnom terenu u Sankt Peterburgu.
Pobjednik će u polufinalu dvoranskog turnira serije 250 igrati protiv boljeg iz meča između Kanađanina Denisa Šapovalova (Shapovalov) i Martina Kližana iz Slovačke.
Preostala dva četvrtfinalna para čine Dominic Thiem – Daniil Medvedev i Marco Cecchinato – Roberto Bautista-Agut.