Borac savladao Goražde (20:21)

U trećem kolu Premijer lige BIH do prve pobjede došao je banjalučki Borac savladavši domaći tim Goražda sa 20:21.  Prvi dio susreta prošao je u relativno izjednačenoj igri. U finiš prvog poluvremena banjalučani su ušli sa plus dva, ali su Goraždani do isteka 30 minuta uspjeli preokrenuti rezultat i na odmor otići sa minimalnom prednošću 11 :10. Drugo poluvrijeme bolje otvaraju rukometaši Borca i već u prvim minutama preokreću rezultat u svoju korist, 13:12. Ali, sa nekoliko tehničkih grešaka u napadu dozvolili su igračima Goražda da naprave seriju i sredinom poluvremena odu na plus tri. Nakon tajm auta, Banjalučani postižu pet golova zaredom i prelaze u vodstvo, 19:17 koje su uspjeli zadržati do kraja utakmice i ostvariti prvu pobjedu u novoj sezoni Premijer lige BiH.