Goražde na krilima fantastičnog golmana Jelića pobijedilo Slogu Gornji Vakuf

Rukometaši Goražda pobijedili su danas na domaćem terenu Slogu Gornji Vakuf sa 29:22 u okviru Premijer lige BiH.

Prvo poluvrijeme ove utakmice proteklo je većinom u izjednačenoj igri, da bi domaći ipak u nastavku meča ubacili u brzinu više te su na krilima sjajnog golmana Milenka Jelića ostvarili zasluženu pobjedu.

Jelić je na kraju bio i junak svog tima jer je upisao čak 18 odbrana što se rijetko viđa na bh. terenima. U Goraždu su još dobru partiju pružili i Ajdin Bukva sa sedam te Harun Djana sa šest golova, dok su Džemal Osmanković i Emsad Pušilo postigli po pet pogodaka.

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Sedžad Abdurahmanović sa čak deset golova.

Goražde je sada na omjeru od četiri pobjede i šest poraza, dok je za ekipu Sloge ovo bio peti poraz, a ostvarila je do sada i pet pobjeda.