Emina Salihić osvojila zlato

U  Sarajevu je održano 14. Karate prvenstvo Federacije BiH za seniore. Članice Karate kluba Holidej osvojile su  jednu zlatnu i dvije bronzane medalje. Emina Salihić je osvojila zlatnu medalju u kategoriji borbe +68kg, i  postala prvakinja Federacije BiH. Azra Šogolj osvojila je bronzanu medalju u kategoriji borbe -61kg.  Predstavnice ovog kluba bile su uspješne i kada je riječ o ekipnom takmičenju , a osvojile su bronzanu medalju.

Takmičenje je održano jučer ,a nešto ranije  je objavljen spisak karatista koji će BiH predstavljati na  Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore, koje će se održati u Danskoj.  Po izboru selektora juniorske muške reprezentacije Željka Zombre, boje BiH na ovom prestižnom takmičenju branit će i aktuelni viceprvak Balkana Emrah Dragolj , član karate kluba Holidej.

Prvenstvo će se održati od  8. do 10. februara ove godine.