Goraždanke nadigrale Jedinstvo

Rukometašice Goražda na otvaranju proljetnog dijela takmičenja u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, savladale su ekipu Jedinstva iz Brčkog rezultatom 16:13.

Gostujuće rukometašice bile su bolje tokom prvog poluvremena, kada su imale rezultatsku prednost, da bi pred sami kraj prvog dijela rukometašice Goražda stigledo poravnanja rezultata. Na pauzu se odlazi kod rezultata 8:8. U nastavku se igralo ujednačeno, sve do 40. minute, kada domaće rukometašice dolaze do prvog značajnijeg vodstva, kod rezultata 13:10.

Do kraja susreta, rukometašice Goražda  su zadržale prednost, te su na kraju upisale  pobjedu, rezultatom16:13. Najefikasnije u domaćem sastavu bile su Ena Kostić sa pet, te Monika Išpanović sa četiri postignuta gola.