Poraz rukometaša u Gračanici

Rukometaši Goražda prvu utakmicu nastvaka prvenstva Premijer lige BiH odigrali su u Gračanici sa istoimenom ekipom. Domaći su u prvom dijelu  utakmice diktirali tempo igre, ali nikako nisu uspijevali da se odvoje na više od dva gola prednosti.

Sjajna su bila oba golmana, te su glavni razlog zašto je ova utakmica bila neizvjesna do samog kraja . Gračanica je na poluvrijeme otišla sa vodstvom od 12:11. U drugom poluvremenu Goraždani su imali prednost  17:19. Međutim domaći igrači su pet minuta prije kraja uspjeli da sa igračem manje poravnaju rezultat na 20:20, a potom i da preuzmu vodstvo rezultatom 22:21, što je i ishod ove utakmice.  Goraždani su  imali 45 sekundi za svoj posljednji napad, ali ga nisu iskoristili.

U narednom kolu  Goražde dočekuje Lokomotivu.