Odbojkašice Goražda osvojile zlato na MOSI igrama

Goraždanske odbojkašice osvojile su zlato na 56. Međuopštinskim sportskim igrama ( MOSI) koje su ove godine održane u Sokocu.

Do titule najbolje ekipe na velikom amaterskom sportskom takmičenju stigle su savladavši najprije ekipu Kalinovika ( 2:0), zatim Sokoca ( 2:1), a potom i Rudog ( 2:0).

U polufinalu su savlade tim Ivanjice sa 2:1 a u finalnoj utakmici bile su bolje do ekipe Foče sa 2:1 po setovima.

Ovaj veliki uspjeh ostvarile su: Ajla Paradžik, Dženita Rašidović, Džana Obuća, Vanja Džida, Aleksandra Simić, Nejra Merkez, Sajra Adžem, Amna Žigo, Ena Spahović, Adijata Obarčanin koje su vodili treneri Erna Marevac i Nermin Obuća.

Odbojkašice su svom gradu ‘prvo’ zlato na ovim igrama jer su do sada uglavnom osvajale bronzane medalje na MOSI igrama u Rogatici i Pljevljima.

Goražde je na takmičenju predstavljalo ukupno 45 sportista u pet disciplina, odbojci, ribolovu, atletici, fudbalu i biciklizmu. Bronzanu medalju za goraždansku sportsku reprezentaciju osvojili su atletičari Emir Hastor, Hamza Salković, Tarik Rišljanin i Bekir Perla u jednoj od najatraktivnijih utrka, štafeti 4 X 100m, dok je ženska fudbalska ekipa koju čine prvotimke SFK “Libero” također osvojila treće mjesto.

Ovogodišnje MOSI igre okupile su oko 2 000 sportista iz 27 općina i gradova sa tromeđe nekadašnjih jugoslovenskih republika (Srbija, BIH i Crna Gora).