FK Goražde prvi tim koji je ove sezone uzeo bod Olimpiku

Derbi utakmicu petog kola Prve lige FBiH odigrali su fudbaleri Goražda i Olimpika, rezultat je bio nerijesen.

Na tribinama stadiona Midhat Drljević se skupilo oko 600 ljubitelja fudbala koji su mogli uživati u lijepoj fudbalskoj predstavi . Goražde je prvo povelo, pa je u 27 minuti susreta na radost domaćih navijača mrežu gostiju pogodio Hasanović. Do kraja poluvremena uslijedio je preokret. Igrala se 33 minuta kada je Drljević vratio stvari na početak, da bi iskusni Zeba u 39 minuti povisio vodstvo gostiju na 1:2. Nastavak utakmice donio je još uzbuđenja i odličnih akcija, a lopta u  67 minuti  završila je u mreži gostiju.  Strijelac  gola za  izjednačenje bio je  Ćulov  2:2.

U finišu utakmice domaći su napravili pritisak, ali bezuspješno. Iako Goražde nije uspjelo doći do pobjede postalo je prvi tim koji je ove sezone uzeo bod Olimpiku.