Nusret Mršo i Rešad Hujdur pokazali humanost
Nusret Mršo i Rešad Hujdur, lovci LD „Biserna“ iz Goražda, a koji pripada Savezu lovačkih organizacija u Bosni i Hercegovini, od sigurne smrti spasili su sedam napuštenih štenadi.
– Kolega Rešad i ja smo se našli na terenu između Pala i Podgraba i vidjeli smo napuštene pse. Nije mi bilo jasno da neko ima srca, odnosno da ga nema, pa da ostavi štenad na minusu, napuštene. Odmah smo reagirali i ubacili pse u automobil, te smo ih utoplili i nahranili. Radi se o šarplanincima – kazao je Mršo.
On ističe kako su jednog udomili kod komšije, a ostale je udomila veterinarka.
– Štenad je bilo neophodno očistiti od parazita i vakcinisati te smatram da je najbolji potez bio ostaviti ih u sigurnim rukama veterinarke – rekao nam je Mršo.
Kako kažu ova dvojica lovaca iz LD „Biserna“, nijednog trenutka nisu sumnjali šta da urade, jer bi bespomoćna štenad vjerovatno uginula na minusu i u uvjetima u kojima su ostavljeni.
Avaz