Goražde slavilo u derbiju kola, Dučić : Zasluženo smo savladali dobro Posušje

U okviru 10 kola Prve lige FBiH Goražde je ugostilo odličan tim NK Posušje.Bio je ovo susret koji se sa velikom pažnjom očekivao u oba rivala,jer domačin je želio pobjedu i plasman u gornji dio tablice,dok su gosti tražili tri boda u trci za jesenji naslov prvaka.

Šef stručnog štaba domačih Đenan Hošić sjajno je sa svojim saradnicima  spremio strategiju i taktiku za ovaj susret i od prvog minuta njegovi izabranici: Jazvin,Blagojević,Velić,Danilović,Tatar,Dučić,Đoković,Islamagić,Hrelja…stavili  su do znanja gostujućoj ekipi u kojoj igra par dobrih igrača: Musa,Buhač,Landeka,Brekalo,Serdarušić,Stipić,Lučić…da ih zanima samo pobjeda u ovom derbiju.Već od prvog minuta domačin je krenuo ofanzivno,napadački i produkt takve igre je rano vodstvo.

Već na samom otvaranju Goražde je povelo 1:0. Igrao se 8 minut,u šesnestercu gostiju nepropisno je zaustavljen  Hrelja,a sjajnim šutem  sa penala Kerim Tatar je „poderao“ mrežu  golmana gostiju Bačaka.Tim rezultatom meč je i završen,iako su domačini još u tri,četiri navrata zaprijetili golmanu gostiju ali nije bilo završnog udarca kod Danilovića,Đokovića,Tatara,Blagojevića.Pak, što se tiče tima gostiju oni su pokazali da njihovi dosadašnji rezultati nisu plod slučajnosti, nego da imaju dobar tim, a što su potvrdili i uvom meču u  dva,tri navrata preko Landeke,Brekala,Stipića ali nije bilo realizacije u završnici akcija.

Po završetku meča uslijedilo je veliko slavlje domačih igrača,trenera,članova uprave a čestitke za važan trijumf stizale su sa svih strana.O ovoj važnoj pobjedi stameni Eldin Dučić,koji je sa svojim saigračima pokazao kako se igra i „gine“ za grb i boje kluba,rekao nam je sljedeće: -Bio je ovo pravi derbi,izuzetno jak protivnik,ekipa koja u svakom trenutku zna šta hoće i nije slučajno što su u vrhu tabele.Mi smo znali da nas čeka neizvjestan meč,izuzetno jak rival i zato smo od prvog minuta krenuli borbeno,požrtvovano,napadački,sa puno trke,htijenja,želje za pobjedom.Rano smo poveli što nam je omogučilo da kasnije igramo slobodnije,bez pritiska i stvorili smo još par prilika,ali moramo biti zadovoljni i minimalnom pobjedom protiv ovako kvalitetne ekipe.Zasluženo smo pobijedili, ovaj trijumf poklanjamo našim vjernim navijačima koji nam,zbog korone,puno nedostaju.

Preuzeto sa: Korner.ba