Odbojkašice Goražda izgubile su od favorizovane ekipe Bimal Jedinstvo iz Brčkog

Odbojkašice Goražda izgubile su od favorizovane ekipe Bimal Jedinstvo iz Brčkog u prvoj utakmici polufinala Kupa Bosne I Hercegovine. Revanš utakmica je za sedam dana.

U utorak i srijedu na programu su bile utakmice polufinala Kupa BiH. U prvoj utakmici koja se igrala u Banja Luci sastali su se UOK Banjaluka Volley iz Banja Luke i ŽOK Igman iz Ilidže. U ovoj utakmici pobjedu je slavila ekipa UOK Banjaluka Volley rezultatom 3:0. U drugoj utakmici koja se igrala u Goraždu između OK Goražde i ŽOK Bimal Jedinstvo iz Brčkog bila je bolja gostujuća ekipa koja je pobjedila rezultatom 3:0. Utakmica je bila kvalitetna a ekipa iz Brčkog je prikazala veoma dobru igru pogotovo u prvom i trećem dok su odbojkašice Goražda jak otpor pružile u drugom setu u kojem su imali i dvije set lopte. Rezultat po setovima 14:25,26:28,15:25. Revanš utakmice igraju se u sledeću srijedu a ekipa OK Goražde gostuje u Brčkom.